دانشکده مهندسی مکانیک

English   |     |     |  
 انتخاب وب سایت:
  • درباره دانشکده
..........................
 

دانشکده ی مهندسی مکانیک دانشگاه کاشان از سال 1373 هجری شمسی با ایجاد رشته کارشناسی حرارت و سیالات هم زمان با تاسیس دانشگاه کاشان فعالیت خود را آغاز نموده و از سال 1373 تا کنون 1270 نفر در مقطع کارشناسی و 550نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 9 نفر در مقطع دکتری گرایش طراحی کاربردی از دانشکده ی مکانیک فارغ التحصیل شده اند .

فضای آموزشی دانشکده شامل دو ساختمان مجزا می‌باشد که تحت عنوان دو ساختمان جدید و قدیم مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد


در ساختمان قدیم مکانیک، آزمایشگاههای آموزشی – پژوهشی، کتابخانه و مرکز کامپیوتر قرار دارند و ساختمان جدید و اصلی دانشکده شامل کلاسهای درس، اتاق ریاست دانشکده، معاون آموزشی، معاون پژوهشی، مدیران گروههای آموزشی، آزمایشگاههای تحقیقاتی، سالن کنفرانس، سالن سمینار و آمفی‌تأتر دانشکده مهندسی مکانیک می‌باشد.

دانشکده مهندسی مکانیک دارای 21عضو هیئت علمی بوده که از این تعداد1 نفر دارای مرتبه علمی استادی، 10نفر دانشیاری، 10نفر استادیاری و دایر بودن 8 رشته گرایش در سه مقطع با 680نفر در مقطع کارشناسی، 156 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 70نفر در مقطع دکترا مشغول به تحصیل می­باشند و در مجموع تعداد کارمندان این دانشکده 5 نفر می‌باشد و 2نفر کارشناس آموزشی مشغول به فعالیت هستند.

این دانشکده در مقاطع ارشد و دکتری در 3 رشته طراحی کاربردی، تبدیل انرژی و ساخت و تولید فعالیت دارد.

در مرکز کامپیوتر دانشکده بیش از 30 دستگاه کامپیوتر که از طریق دو شبکه کامپیوتری به یکدیگر متصل می‌باشند، مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد

 


M.Shتعداد بازديد از اين صفحه : 1598